Dobre filmy podróżnicze

Opublikowane przez admin w dniu

Filmy podróżnicze potrafią motywować i inspirować do działania, jednak są dość specyficzne w odbiorze. Nie zawsze są łatwe, dla niektórych mogą wydawać się monotonne. Część wybranych przeze mnie filmów podróżniczych została oparta na prawdziwych historiach. Na tej liście znajdują się tylko filmy, które szczególnie zapisały mi się w pamięci. Pominąłem te, które choć były dobre, nie wywarły na mnie większego wrażenia. Pamiętaj, dobry film nie zawsze jest wypełniony dynamicznymi scenami akcji.

  1. Wszystko za życie

Oparta na faktach historia podróżnika Chrisa McCandlessa. Chris będąc zaraz po studiach postanowił odmienić swoje życie. Przekazuje wszystkie swoje oszczędności na organizację charytatywną i wyrusza w półroczną podróż autostopem na Alaksę, która odmienia i kształtuje jego charakter. Bardzo dobry film, zdecydowanie polecam go obejrzeć.
Ocena i recenzja filmu: https://fdb.pl/film/29467-wszystko-za-zycie

  1. Expedition Happiness

To bardzo kontrowersyjna pozycja na tej liście. Film stworzony został przez dwóch amatorów podróżników, którzy przerobili stary autobus na kampera. Jego ocena wg FilmWeb to 6,5/10. Oglądając go, cały czas nie zgadzałem się z podejmowanymi przez jego bohaterów decyzjami, przerażała mnie ich nieodpowiedzialność lecz z jakiegoś powodu, trudno powiedzieć mi jakiego, podobał mi się. Nie wiem w ogóle czy powinienem Ci go polecać, spróbuj i się dowiesz. Albo Cię urzeknie, albo niestety – wyłączysz go po kilku minutach. Obejrzałem i wyciągnąłem wnioski, decyzję czy go obejrzeć pozostawiam Tobie.
Ocena i recenzja filmu: https://www.filmweb.pl/film/Expedition+Happiness-2017-799917

  1. Jeniec – tak daleko jak nogi poniosą
Uwaga jest to ostatnia scena z filmu, nie oglądaj jeśli zamierzasz obejrzeć film!

Mój ulubiony film, zdecydowanie polecam. Opowiada historię niemieckiego żołnierza schwytanego do sowieckiej niewoli. Główny bohater ucieka z obozu pracy i przemierza około 14 000 km aby powrócić do swojej rodziny. Podczas podróży zmaga się z siłami natury oraz pościgiem, który za nim wyruszył. Nocuje u przypadkowych osób, które narażając własne życie – pomagają mu. Motyw podróży jest tutaj bardzo widoczny, nie jest to jednak typowy film podróżniczy.
Ocena i recenzja filmu: https://fdb.pl/film/27947-jeniec-tak-daleko-jak-nogi-poniosa

  1. Prosta historia

Kolejny dobry film, choć tez dość specyficzny, pewnie przez większość osób zostałby uznany za nudny. Fabuła jak sam tytuł mówi jest prosta. Starszy pan, niemogący chodzić wyrusza w podróż do swojego chorego brata, z którym nie rozmawiał od wielu lat. Jest jednak w tym coś niezwykłego. Podróżuje starym traktorkiem i przyczepką, którą sam zrobił. Podróżuje własnym, spokojnym tempem ciesząc się życiem. Jeśli chodzi o ciekawe filmy podróżnicze, sądzę, że to jeden z faworytów na liście moich ulubionych.
Ocena i recenzja filmu: https://fdb.pl/film/688-cast-away-poza-swiatem

  1. Cast Away: Poza światem

Był sobie pewien kurier. Dostarczał paczki i prowadził bardzo dynamiczne, pełne stresu i terminów życie. Wypadek samolotem i bach. Ląduje na bezludnej wyspie. Uczy się żyć bez technologi. Przez nadmierną samotności zbieg kilku przypadków zaprzyjaźnią się z… piłką plażową. Bardzo specyficzny film, nie ma w nim zbyt wiele dialogów.
Ocena i recenzja filmu: https://fdb.pl/film/688-cast-away-poza-swiatem

  1. Droga życia

Syn głównego bohatera ginie na Szlaku Świętego Jakuba. Ten nie może się z tym pogodzić, więc postanawia sam go przemierzyć. Trasa jest długa i wymagająca, a Tom – główny bohater – nieprzygotowany. Dołączają do niego jeszcze trzy osoby, z którymi decyduje się przemierzyć szlak.
Ocena i recenzja filmu: https://fdb.pl/film/242889-droga-zycia

  1. Dzika droga

Kobieta, główna bohaterka filmu nie może pogodzić się ze śmiercią swojej matki. Wyrusza w pieszą podróż przez Stany Zjednoczone, jednak podobnie jak w poprzednich filmach jest ona kompletnie nieprzygotowana. Nie ma odpowiedniego sprzętu oraz doświadczenia, mimo tego dzielnie przemierza kolejne kilometry.
Ocena i recenzja filmu: https://fdb.pl/film/549256-dzika-droga

Dobre filmy podróżnicze

Filmy będą uzupełniane, jeśli znasz jakiś dobry, godny polecenia napisz w komentarzu, jeśli wywrze na mnie pozytywne wrażenie (a to subiektywna rzecz), umieszczę go tutaj. Zajrzyj także na listę polecanych i ciekawych kanałów podróżniczych na YouTubie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *