Ciekawe i wartościowe kanały podróżnicze

Opublikowane przez admin w dniu

Dlaczego oglądam wartościowe i ciekawe kanały podróżnicze?

Zaczynając przygodę z podróżowaniem inspirowałem się kanałami podróżniczymi. Czerpałem z nich wiedzę na temat innych krajów, przede wszystkim na temat kultury tam panującej oraz tego, w jaki sposób dany podróżnik radzi sobie z codziennymi, podróżniczymi sytuacjami. Gdy jeszcze nie podróżowałem, przerażały mnie one. Nie wiedziałem gdzie się umyć, gdzie załatwić, jak zachowują się obcokrajowcy w stosunku do podróżników. Po obejrzeniu zawartości polecanych niżej kanał nie miałem już wątpliwości, znalazłem odpowiedzi chyba na wszystkie nurtujące mnie pytania.. Gdy pojechałem pierwszy raz za granicę okazało się to prawdą! Wszystkie te wspaniałe sytuacje, w których kierujący samochodem, którego zatrzymałeś na autostop proponuje Ci nocleg u siebie w domu czy zaprasza na komunię córki (nie zmyślam, zostałem zaproszony na komunię córki kierowcy). Wartościowe kanały podróżnicze pomogły przełamać mi strach, przygotować się do podróży i motywowały mnie do zrobienia tego pierwszego, najtrudniejszego kroku.

Jakie kanały podróżnicze polecam?

Jak To daleko

Niestety mało popularny kanał, lecz zdecydowanie mój ulubiony. Warto zajrzeć też na bloga http://jaktodaleko.pl. Tomasz Jakimiuk porusza tematy związane oczywiście z kulturą danych miejsc, robi recenzje sprzętu którego sam używa (po jednej z nich kupiłem namiot, w którym spałem w zimie). Podróżuje budżetowo autostopem wraz ze swoją hulajnogą. Ma bardzo przyjazne nastawienie do innych, strasznie pozytywny człowiek. Z tego kanału dowiesz się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat samego podróżowania, np. jak wygląda w praktyce interwencja policji, gdy śpisz (wg niej) w miejscu niedozwolonym albo jak wygląda (w praktyce) rozmowa z osobą, której języka nie znasz.

Globstory

Niezwykle go cenię za mega profesjonalną realizacje nagrań. Nagrywane porządnym sprzętem, za niemałe pieniądze wraz z umiejętnościami i doświadczeniem czynią na nim każdy odcinek niezwykle ciekawym. Tak jakbyś oglądał telewizję. Sam profesjonalizm. Chcesz nagrywać tak samo? Nie ma problemu. Materiał jak autorka zaczynała i jak się uczyła tworzyć takie produkcje też znajdziesz. Jakim cudem stać ją na takie podróże i przede wszystkim sprzęt? Spoko, o tym też jest jeden z odcinków.

Przez świat na fazie

Znasz kogoś, kto poszedł w klapkach z siatką z Biedronki do dżungli i na dodatek się zgubił? Albo kogoś kto pił wódkę z pingwinami? To tylko dwie takie sytuacje, jest ich więcej. Jak mu w Indiach śmierdzi gównem to Ci to powie! Nie jakiś nieprzyjemny zapach. Gówno to gówno. Jeśli nie znasz Dawida Fazowskiego, od razu zastrzegam. Nie jest to kanał robiony dla beki (choć po moim opisie różne rzeczy możesz wywnioskować).

Inne ciekawe kanały i blogi

Z pewnością jest wiele innych kanałów które mógłby Cię zainteresować. Wierzę, że są równie interesujące. Te które wymieniłem, odpowiadają mi najbardziej, dlatego to je Tobie polecam. Jeśli sam prowadzisz taki kanał albo znasz jakiś inny, śmiało zareklamuj go w komentarzu. Zobacz też polecane i ciekawe filmy podróżnicze.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *